Top And New Music

 • Rihanna

  Lift Me Up

 • Harry Styles - Music For a Sushi Restaurant

  Harry Styles

  Music For a Sushi Restaurant

 • biography5

  Naz Dej

  Bochret Kheir

 • Imagine Dragons - Bones (twocolors Remix)

  Imagine Dragons

  Bones

 • tay

  Taylor Swift

  Bejeweled

 • Thomas Rhett Katy Perry New Music Video - Where We Started

  Thomas Rhett

  Where We Started

 • Hiss

  Unuduram

 • Queen New Music Video - Face It Alone

  Queen

  Face It Alone

 • 21 Savage

  Jimmy Cooks

 • Meghan Trainor New Music Video - Made You Look

  Meghan Trainor

  Made You Look

 • The Rudeboyz & Maluma & Adam Levine - Ojalá

  Maluma

  Ojalá

 • Gazapizm & Melike Şahin Yeni Şarkı - Olur Mu

  Gazapizm

  Olur Mu

 • Taylor Swift New Music Video - Anti-Hero

  Taylor Swift

  Anti-Hero

 • Chris Brown New Music - Under The Influence

  Chris Brown

  Under The Influence

Adelina Berisha New Music Video – Harrom

0

 

 

 

Adelina Berisha New Music Video – Harrom (Official Video)

With Lyrics And Music video with Highest Quality

With the Latest & Best photos Adelina Berisha biography

and all other songs On Top Sound Music Media

—————————

Video by Max Production
Music : Edlir Begolli
Hair Stylist : Kaci & Onur Hair Artist
M.U.A : Sellma
Styling : Anisa Collections
Hair Treatment : VatanMed

Adelina Berisha Biography

Adelina Berisha Biography-5

Adelina Berisha (Prishtinë, 11 shkurt 1990) është nje këngëtare

shume e njohur nga Kosova. Ka një motër, Dafina Berisha,

e cila është aktore, dhe një vëlla, Riad Berishën.

Ka vijuar mësimin në shkollën fillore “Iliria” në Prishtinë,

dhe në shkollën e muzikës “Prenk Jakova”

ku ka mbaruar për kanto dhe për violinë.

Adelina Berisha Biography

Adelina Berisha Biography-3

Karrierën muzikore e filloj qysh si fëmijë

me këngën “Te Kosova” Atë kohë, me tituj

si “Lum e lum për vasha”, “Imagjinata” ose

“Prishtina plot titina” dhe me dy albume të edituara.

Ajo u bë këngëtarja më e pëlqyer për fëmijë.

Po ashtu ka qenë pjesëmarrëse dhe fituese e shumë

festivaleve për fëmijë, brenda dhe jashtë Kosovës.

Me këngë si “Unë jam ajo, “Kujdes” dhe “Merre

këtë shpirt” ajo ndryshoi imazhin prej një cuperline

të llastuar në një këngëtare shumë e pëlqyer për të

rritur.Këngët e tjera si “Party People”, “OnAir”

ose “Sa larg je” u bënë hite të padiskutueshme, të

cilat ishin gjithmonë në vendet e para të toplistave

të ndryshme dhe të cilat i dhanë Adelinës shumë çmime,

si “Best RnB” ose “Best Female”.

Adelina Berisha Biography

Adelina Berisha Biography-2

Kështu Adelina avancoi dhe u bë këngëtarja e vetme e gjeneratës më të re,

e cila filloj karrierën qysh fëmijë dhe që ende vazhdon

të ketë suksese të njëpasnjëshme,

duke shëndrruar çdo lançim në një hit të vërtetë

 

 

 

 

 

Adelina Berisha Songs

Adelina Berisha Biography-1

S’ta fal

S’ta fal · 2018

—————–

Haram

Haram · 2022

—————–

Dashuria Fillon

What’s Your Name · 2015

—————–

A Dalim

A Dalim · 2014

—————–

T’kom ik

T’kom ik · 2016

—————–

Valla

Valla · 2021

—————–

Loti im

Loti im · 2019

—————–

Party People

What’s Your Name · 2015

—————–

Ti Je Ai

What’s Your Name · 2015

—————–

Party hard

Sa t’kom dasht · 2016

—————–

Ikin Vitet

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

Une e kam nje shok

Une e kam nje shok · 2020

—————–

Imagjinata

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

E dehur jam

E dehur jam · 2020

—————–

Dy te dashura

Dy te dashura · 2020

—————–

Prishtina Plot Titina

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

Per Ty

Per Ty · 2021

—————–

Kompliment

What’s Your Name · 2015

—————–

Lule Bora

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

On Air

What’s Your Name · 2015

—————–

Jo Mo

What’s Your Name

What’s Your Name · 2015

—————–

Lum E Lum Për Vasha

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

Tradhtare

Merre Këtë Shpirt

What’s Your Name · 2015

—————–

Jam e re

Zico top gold · 2019

—————–

Dashuria

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

Merre Vetën Me Të Mirë

Çelësi Muzikorë, Vol 1. · 2019

—————–

Eren e saj

—————–

Nje puthje

Nje puthje · 2020

—————–

Une Jam Ajo

—————–

Gjithmonë Pranverë

Prishtina Plot Titina · 2019

—————–

Te Kosova

Paca

Lume e Lume per vasha

Imagjinata

Dashuria

Lule e Bora

Prishtina plot Titina

Ikin vitet

Gjithmone pranvere

Dua te jem vetvetja

Barabar

Kujdes

Une jam ajo

Als Musikerin für Erwachsene:

—————–

Albumi:

2012: Whats your name?

Këngët:

2010: Dashuria fillon (ft. Stine)

2010: Party People (ft. Don Arbas)

2011: OnAir

2011: Sa larg je

2012: Ti je ai

2012: Whats your name?

2013: Tjera s’ka

2013: Party hard

2014: Per Ty (TopFest)

2014: Diçka ma shume (ft. Blasta)

2014: A dalim?

2015: Jo Mo

2015: I got it

2016: Eren e saj (ft Rob Daddy)

2016: Love it

2016: T’kom ik

2017: Na

2017: Bonita

Click To See More Photos And Adelina Berisha biography And Other Songs

Adelina Berisha New Music Video - Harrom
19 اکتبر 22
Without comment
34
,

Download Or See This Music or Music video

Songs for the blog

Comments

Only comments that are not explicit will be published.

It may take a few hours for the comment to be published

Do not write comments that are not related to this Music